Gülce Lina Elüstü “Durmak, Oldum Demek Bana göre Değil”

amerikali

Yeni Üye
Beyond Brand Consultancy’nin kurucusu Gülce Lina Elüstü

mesleği, tecrübeleri ve firması ile ilgili tüm bilgileri MAG Ocak sayısında anlattı.

Marka idaresi alanındaki deneyimli takımıyla bir arada, yeni kurulan markalar için yüksek gücüyle keyifli bir yol arkadaşlığı yapan Gülce Lina Elüstü, kendisi ve işi hakkında merak edilenleri MAG Ocak sayısında anlattı.

Sohbete mesleğine dair açıklamalarıyla başlayan Gülce Lina Elüstü, eğitimini,iş ömrünü ve firmasının kuruluş bilgilerinı şu sözlerle anlattı: “Üniversite için İstanbul’a taşınıp Bilgi Üniversitesi Reklamcılık’dan mezun oldum. Üniversite’de öğrenciyken bununla birlikte IMA’da Styling, New York FIT’te Lüks Marka İdaresi eğitimi aldım Kurumsal ömrü görüp ne istemediğime karar verdikten daha sonra ne istediğim başımda fazlaca daha yeterli netleşti. Markamın beklediğimden bile süratli büyümesiyle birlikte, üniversite 4. sınıftayken bu biçimdelar kurulma aşamasında olan, şu an büyük bir pazar hissesine sahip bir marka haline getirdiğimiz bir dokuma firmasından danışmanlık teklifi aldım. ömrümüze “Mizalle” olarak giren bu firmanın kuruluşundan itibaren vermiş olduğum danışmanlığın akabinde, bu işi daha kapsamlı bir şekilde yapmak istememle bir arada şuan 2.yaşını doldurmuş olan Beyond Brand Consultancy’i kurdum.”

Beyond Brand Consultancy’de yaptığınız işlerden bahseder misiniz? Müşterilerinize sunduğunuz hizmetler nedir? Sorusuna cevap veren Elüstü “Tek bir cümleyle kısaca markalara 360 derece kreatif, dijital ve stratejik alanda danışmanlık veriyoruz. Uzun vadeli strateji yollarını çiziyor, kreatif idareyle bir arada dijital dünyada yanlarında oluyoruz. Müşterilerimiz başlarındaki marka hayaliyle kapıdan girip full paket bir marka halinde kapıdan çıkabiliyor. Marka ismi buluyor, logo/branding islerini yapıyoruz. Websitesi tasarım ve içerik üretimini yapıyor, dijital pazarlama, SEO’suna kadar ilgileniyoruz. Fotoğraf/ görüntü yapımları yapıyor, Instagram Reels’ından TV Reklamlarına kadar çekim hizmeti sağlıyoruz. Toplumsal medya içerik üretim ve idaresi yapıyor, Instagram hesaplarını yönetiyor ve bunu da Influencer Marketing’le destekliyoruz. Marka için satış̧ kanalları idaresi yapıyor, geniş̧ networkümüz yardımıyla yurt içi ve yurt dışı pazarda perakende ve toptan satış̧ için danışmanlık veriyor, markaları gerçek satın almacılarla buluşturuyor, yanlışsız fuarlara hazırlıyoruz” açıklamasıyla markalar için sundukları hizmetleri anlattı.

Marka çeşitliliği açısından pek geniş bir kitleye hizmet verdiklerini belirten Gülce Lina Elüstü “ İlk bakışta sırf lüks perakende markalarla çalışıyoruz üzere bir algı oluşuyor niçinse insanlarda ancak müşteri portföyü açısından hayli geniş̧ bir bölüm skalasına hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz içinde inşaat firması, parfüm markası, restoran, otel, dokuma ve aksesuar, mücevher markaları, yatırım firmaları, hukuk ofisleri, hoşluk merkezi, çanta markası, zeytinyağı, çikolata markası üzere alanında fazlaca uygun, farklı bölümden markalar bulunuyor” dedi.

Müşterilerinin kendilerini niye tercih ettiği konusunda da açıklamalarda bulunan Gülce Lina Elüstü “İlk niye: “beklentilerin ötesi”. Yeni bir marka bünyemize girdiği vakit birinci çalışmalarımız daha sonrası duyduğumuz birinci reaksiyon: “Biz bile bu kadarını hayal etmemiştik”, “Aklımdakinden bile daha iyi” oluyor. Kendimizi zorlamayı, her vakit daha güzel ve farklı olanın peşinde koşmayı epey seviyoruz” sözlerini kullandı.

“Durmak, oldum demek bana nazaran değil. Kendimizi her gün geliştirebilecekken ve muvaffakiyet da sonu olmayan bir olguyken basamakların yarısında durmak sadece kendi potansiyelimi limitlemek olur” diyen başarılı iş bayanı yaratıcılığını nasıl beslediğini “Ben algıları ve farkındalığı fazlaca açık biriyim. Duyduğum bir kıssa, yaşadığım bir olay, gördüğüm bir yer, dinlediğim bir müzik başımda değişik ışıklar yakabiliyor. Farklı şekil ve kesimlerde hayli farklı çizgiden markalara iş hazırladığımız için konfor alanımda durmamaya, alanımın haricinden beslenmeye epeyce alıştım. İşimiz gereği daima yeniliklerin, farklılıkların, başka bakış açıları ve öteki fikirlerin pesindeyiz” kelamlarıyla anlattı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı