Hande Kazanova: “Soyadım Casanova’dan Değil Kazan Ovası’ndan Geliyor”

amerikali

Yeni Üye
Dayı Gösteri bu hafta oyuncu Naz Çağla Irmak ve astrolog Hande Kazanova’yı ağırladı. Ünlü astrolog isminin İtalyan gezgin Casanova’dan değil, Rusya’daki Kazan Ovası’ndan geldiğini söylemiş oldu. Birinci devirlerde astrolojiyle ilgilendiğini lisana getirmekte zorlandığını belirten Kazanova, daha sonrasında kendini “Bu senin mesleğin artık. Bunu da göğsünü gere gere söyleyebilmelisin” diyerek telkin ettiğini anlattı. Ocak ayında yeni filmi Demir Bayan Neslican’ın vizyona gireceğini belirten genç oyuncu Naz Çağla Irmak, mesleğinin başında “torpilli” lafından epeyce korktuğunu söz ederek, “Annemin menajeriyle bile çalışmadım. Kendim menajerlik şirketlerine mail yolladım” dedi.

Dayı Şov’da bu hafta sohbet bir daha süratli başladı. Hande Kazanova, soyadının aslında İtalyan gezgin Casanova’dan değil, Rusya’daki Kazan Ovası’ndan ve Kazan Türklerinden geldiğini anlattı. Naz Çağla Irmak ise, Dayı’nın sorusu üzerine, birinci isminin kıssasını paylaştı. Irmak, Facebook’ta “Çağla Irmak” diye aratınca epeyce fazla sonuç olduğunu görmesi üzerine kendine yeni bir isim koymaya karar verdiğini söylemiş oldu.

“Film hakkında kimse latife yapmadı”

Neslican Tay’ın tüm Türkiye’ye ilham olan gerçek hayat kıssasından uyarlanan Demir Bayan Neslican isimli yeni sinemasından bahseden Irmak, “Set epey hoş geçti. Bu kadar güç bir sureci anlatan bir setin bu kadar keyifli geçeceğini düşünmezdim. Olağanda setlerde epeyce latife yapılır ya. Sinema hakkında kimse latife yapmadı. Bir sefer biri yavaşça bir latife yaptı ve anladı ki bu sette latife yapılmayacak” kelamlarıyla anlattı.

“Babam, ‘Oh be, kurtulduk’ dedi”

Hande Kazanova, on beş yaşından beri gökyüzüyle ilgilendiğini ve epey meraklı, değişik sorular soran bir çocuk olduğunu anlattı. Çocukluğunun geçtiği Foça’dan ayrılıp İstanbul’a üniversite okumak için gideceği vakit babasının esprili yansısını, “Tek çocuk olmama karşın, üniversiteyi kazandığım gün babam ‘Oh be kurtulduk’ dedi” kelamlarıyla aktardı.

“Sağ çıktım mı sanki?”

Naz Çağla Irmak, dram dozu ağır bir iş olan Kırgın Çiçekler’den nasıl sağ çıktığının sorulması üzerine, “Sağ çıktım mı sanki? Valla bilmiyorum ki, on yedi yaşındaydım aslına bakarsan başladığımda. Ağlamak bir alışkanlık haline gelmişti. Dizide ağlamayınca konutta ağlıyordum” dedi.

Bakkal bile astroloji yorumu soruyormuş

Konu astrolojiye kaymadan sohbet edebildiği kimse olmadığını anlatan Hande Kazanova, “Bakkala gidiyorum ekmek almaya, ‘Yavrucuğum ne olacak bu yengeç burçlarının hali?’ diye soruyorlar. Kuaföre gidiyorum, kuaför soruyor. Ya da en yakın arkadaşlarımdan biri aradığında telefonu birinci açtığında, ‘Bu ortalar hiç yeterli hissetmiyorum. Gökyüzünde bir şey mi var?’ diye lafa başlıyor” dedi.

“O periyotta bunu lisana getirmekte zorlandım”

Kazanova, oyunculuktan astrolojiye geçişiyle ilgili, “Astrolojiyi tercih ettim. Astrolojiyle kendimi buldum bir anlamda” dedi ve kelamlarını şöyleki sürdürdü: “Kurtlar Vadisi bitmiş, çabucak gerisinden birkaç dizinin içerisinde yer aldım. Beşerler, ‘Onu bıraktın, bu işlerle mi uğraşıyorsun? Ne alaka?” demeye başladılar. O devirde bunu lisana getirmekte zorlandım. daha sonra bir gün dedim ki, ‘Hande sen bu işin nasıl olduğunu biliyorsun, nasıl emek verildiğini biliyorsun. Bu işte düzgün de olacaksın. Sen istikametini çizdin. Bu senin mesleğin artık. Bunu da göğsünü gere gere söyleyebilmelisin’… Ve söylemeye de başladım.”

“Torpilli lafından fazlaca korkuyordum”

Oyuncu Hülya Gülşen’in kızı olan Naz Çağla Irmak, bu sebeple bölüme girmesinin daha kolay olup olmadığına yönelik soruya, “Ben bilhassa o torpilli lafından epeyce korktuğum için, annemin menajeriyle bile çalışmadım. Kendim menajerlik şirketlerine mail yolladım. Lakin yani bir noktada onun arkadaşları, onun kızı olarak beni tanıdığı için tahminen benim isteğim haricinde olmuştur” diye cevap verdi.

Hande Kazanova’dan canlı yayında 2023’ün burç tahminleri

Gel bakalım Yanıma kısmında bu hafta Dayı’ya Hande Kazanova eşlik etti ve 2023’te burçları nelerin beklediğini anlattı.

Canlı yayında ücretsiz

Kahkaha dolu sohbetler, renkli skeçler ve Paptircem’in keyifli kesimleriyle cümbüşün doruğa taşındığı Dayı Gösteri, bu dönem perşembe geceleri saat 22.30’da izleyicisiyle buluşuyor. Türkiye’nin tek canlı talk show programı, geçen dönem olduğu üzere bir daha canlı yayınlandığı sırada fiyatsız izlenebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı