Hoş Oyuncu Buse Orcan ” Annem Hekim Olduğu İçin Hastanede Çok Vaktim Geçti”

amerikali

Yeni Üye
ilk vakit içinderda, Gönül Dağı dizisiyle ekranlarda izleyen karşısına çıkan Buse Orcan, şimdilerde Kasaba Doktoru’ndaki Dr. Nazlı karakterine can veriyor. Hoşluk müsabakalarında da dereceleri bulunan oyuncu, sanata olan ilgisini ve oyunculuk mesleğine dair merak edilenleri MAG Okurları için açıklıyor…

“Deneme çekiminin çabucak sonraki günü sete çıkmıştım. Benim için fazlaca kıymetli ve heyecanlı bir dönemdi” açıklamasında bulunan hoş oyuncu şunları söylemiş oldu: “Çalışmalarımın karşılığını alabilmeyi ve bu işi her detayıyla öğrenmeyi epeyce istiyordum. Hakikaten sette deneyim etmenin ne demek olduğunu anlamaya başladım ve bunun için fazlaca memnunum. Asya fazlaca yeterli kalpli, merhametli, dürüst, doğal, beraberinde hayat şartları sebebiyle utangaç lakin bir o kadar da kabuğundan çıkmayı arzulayan, buna gücü olan bir karakterdi. Oynadığım müddet boyunca karakterin kendi iç çatışma ve kalıplarını kırışını görmek epey hoştu.”

Kasaba Hekimi dizisine dahil oluş sürecinden de bahseden Buse Orcan “Öncelikle her Çarşamba TRT1’de ekrana gelen Kasaba Doktoru’nda oynadığım, bu biçimde hoş bir grubun ortasında yer aldığım için nitekim çok memnunum. Dr. Nazlı’yı seviyorum. İşinde epey âlâ, prensipli bir kalp cerrahını oynamak öz inançlı hissettiriyor. Nazlı’nın hırslarıyla hisleri içinde kalışına, çatışmalarına şahit oluyoruz ancak düşündüğümüzde olaylara berbat hislerle yaklaşmıyor, yalnızca hayatını inşa ederken işinde fazlaca uygun olma isteği onu yalnızlaşmaya itebiliyor. Role hazırlanırken sahnenin gerektirdiği tıbbi bilgilerin gerçek olması için sıhhat danışmanımızla çalışıyoruz. İşinde profesyonel bir tabibi oynamak için bunlar sahiden değerli ayrıntılar. Ayrıyeten bu işte yer almanın benim için bir manası daha var; annem hekim olduğu için hastanede hayli vaktim geçti ve oyunculukla tanışana kadar da çocuk tabibi olmak istiyordum. Yani hastane, tıp ortamına hiç uzak sayılmam ve adaptasyon sürecimde bana hayli yardımcı olduğunu düşünüyorum, kendimi şanslı hissediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı