İbrahim Kalın: “Mescid-i Aksa kırmızı çizgimiz”

mudhaber

Aktif Üye
Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir ortaya gelerek sohbet etti. Kalın, “‘Mescidi Aksa’da ki yaşanan hadiseleri de şiddetle kınadığımızı söz etmek istiyorum. Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün Sayın Cumhurbaşkanımızın da tabir ettiği üzere kırmızı çizgimiz olduğunun altını çizmek istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın saat 24.00 sıralarında Fatih Belediyesi’nin Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle buluştu. Programa Fatih Belediye Lideri M. Ergün Turan mesken sahipliği yaptı. Turan’ın açılış konuşmasından daha sonra kelamı alan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın konuşmasına Mescid-i Aksa’nın değeri ile başladı. Kalın, ‘Mescidi Aksa’da ki yaşanan hadiseleri de şiddetle kınadığımızı tabir etmek istiyorum. Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün Sayın Cumhurbaşkanımızın da tabir ettiği üzere kırmızı çizgimiz olduğunun altını çizmek istiyorum” diye konuştu. Konuşmasının devamında çağdaş periyotla bir kadro baş karışıklığının olduğunu belirten Kalın, “İyi ömür yalnızca maddi değil, maddi gereksinimler da değerli alışılmış ki lakin insanın daha ötesine muhtaçlık var. Eşrefi mahlukat olduğuna inanıyorsa insan akıl ve faziletle ortak bir ömür biçimi kurmaya çalışmalı” sözlerini kullandı.