İktisat ve siyaset gündemi – 3 Şubat 2023

BOTR

Yeni Üye
1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli’de onarımı tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu’nun açılış merasimine katılacak, Vahdettin Köşkü’nde Kosova Başbakanı Albin Kurti’yi kabul edecek, çalışma yemeğinin akabinde Kurti ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(İstanbul/15.00/17.30/20.00)

2-Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ders Aletleri Üretim Merkezi’nden “Türkiye-KKTC El Ele Daha İleriye Projesi Kapsamında Eğitim Gereçleri Taşıyacak Tırları Uğurlama Töreni”ne katılacak.

(Ankara/14.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Havran Bilim ve Teknoloji Merkezi ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı Projeleri Toplu Açılış Merasimi’ne katılacak, Balıkesir Teknokent’i, Balıkesir Büyükşehir Belediyesini ve AK Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek.

(Balıkesir/15.00-17.00-19.00-19.30)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Global Etraf Fonu (GEF) 7. Periyodu Tarım ve Orman Bakanlığı ile FAO Ortak Projelerinin Tanıtım Toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “7. Tematik Kış Kampları Kapanış Töreni”ne görüntü konferans metoduyla katılacak, Avrasya Tüneli Denetim Merkezi’nde basın açıklaması yapacak ve Avrasya Tüneli’nden geçen 100 milyonuncu aracın sahibine ikram verecek, Türkiye Yüzyılı’nda Ulaştırma ve Altyapı Programı’na iştirak edecek.

(İstanbul/10.00-11.00-19.00)

4- TÜİK, ocak ayı enflasyon bilgilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)