İzzet Yıldızhan, tayt tartışmasına girdi

mudhaber

Aktif Üye
Geçtiğimiz hafta bir giysi firmasının Sonbahar Kış 22-23 koleksiyonunun defilesine katılan ünlü müzikçi Nükhet duru yaptığı açıklamayla toplumsal medyanın gündemine oturmuştu.

Basın mensuplarıyla konuşarak bayanların tayt giymelerinden rahatsız olduğunu söyleyen Nükhet Duru, dikkat çeken şu açıklamaya imza atmıştı:

“Tayta ‘dur’ deyin.”

“Herkes sevdiğini, istediğini giyebilir fakat ne olur bu tayt olayına bir ‘dur’ deyin artık. Hiç sevmiyorum. Tunikle giyilirse tamam fakat öbür türlü çorapla sokakta dolaşan bir sürü hanımefendi görüyoruz. Bu güzel bir manzara değil. Sevmiyorum, bu manada fikrimi saklayacak değilim. Görsellik devreye girince, yurt haricinden gelen modayı fazlaca yanlış uyguluyor insanımız.”

Türkücü İzzet Yıldızhan, Kırbırs’ta bir otelde sahne aldı. Nükhet Duru’nun tayt açıklaması hakkında da konuşan İzzet Yıldızhan, şu sözleri kullandı:

“Geriden geliyor”

“Nükhet haklı fakat biraz geriden geliyor sanırım. Ben bu kelamları aylar evvel söylemiş oldum. Birinci evvel beşerler beni eleştirse de sonrasındasında haklı bularak özür de dilediler. Ben de, Nükhet de fikirlerimizi söylemiş olduk ve buranın Türkiye olduğunu belirttik.”