Kayınpeder ‘hareketlerinden hoşlanmadığı’ damadını öldürdü

mudhaber

Aktif Üye
İstanbul’da cinayet… Turhan Ketenci konutuna gidip tartıştığı damadı Volkan Çubukcu’yu kalbinden bıçakladı. Damat kaldırıldığı hastanede can verdi.

Olay, Küçükçekmece’ye bağlı İnönü Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran, Turhan Ketenci torunu doğduktan bir hafta daha sonra kızını görmeye gitti. Kapıyı damadı Volkan Çubukçu açınca ortalarında tartışma yaşandı.

Ketenci, sık sık kızına yakıştıramadığını lisana getirdiği damadı Volkan Çubukçu’ya bıçakla saldırdı. Damadını kalbinden bıçaklayan Ketenci olay yerinden ayrıldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi.

Çubukçu sıhhat gruplarının müdahalelerine karşın hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Turhan Ketenci, çıkarıldığı mahkeme tarafınca tutuklandı.

“ÇOBAN OLSA KABUL EDERİM, ONU ETMEM”

Eşinin vefatıyla şoka giren Meral Çubukçu, yaşananlarla ilgili şunları söylemiş oldu:

– Volkan ile biz fazlaca evvelde tıpkı yerde çalışıyorduk. Babam da orada çalışıyordu. bu biçimdelardan beri Volkan’ı sevmiyormuş. İşten çıkınca yollarımız ayrılmıştı. bir süre daha sonra tekrar yollarımız kesişti, sevdik birbirimizi. Babam katiyen istemediğini söylemiş oldu.

– Volkan’ı sevdiğimi ve istemeye geleceklerini belirttim. ‘Kesinlikle gelmesinler’ dedi. ‘Çoban olsa kabul ederim ancak onu kabul etmem’ dedi. daha sonra biz kendi ortamızda nikah kıyıp düğün yaptık. En başından beri yalnızca babam karşı çıkıyordu. Evlendikten daha sonra barışmak için ortaya aile dostlarımızı soktuk.

“CANLI SİNEK BIRAKMAM”

– Barıştıktan daha sonra babamın isteğiyle ikinci düğünümüzü yaptık ve her şey olağana döndü. sonrasındasında eşimin sigiçinden sakalından her şeyinden rahatsız olmaya başladı. çabucak sonrasında ben de oradayken kayınbabamın meskenine geldi ve “Canlı sinek bile bırakmam” diye tehdit etti.

Turhan Ketenci, savcılıkta alınan tabirinde olay günü dünürünün meskenine gittiğini, burada karşılaştığı damadıyla kelamlı tartışma yaşadıklarını, annesine küfredince fazlaca sonlandığını öne sürdü. Kızının kaçarak evlenmesi niçiniyle damadıyla içinde hasımlık olduğunu, çeyiz için aldığı beyaz eşyanın markasıyla ilgili bile sorun çıkardığını söyleyen Ketenci, tartışma sırasında elini beline gdolayınce silahı olduğunu düşünerek, yanında taşıdığı ekmek bıçağını kendisini savunma emeliyle kullandığını sav etti.

“RAPORLUYUM, FAZLA CEZA ALMAM”

Katil Turhan Ketenci dünürü Mustafa Çubukcu ise şunları söylemiş oldu:

– Oğlumu katletmeden bir gün evvel “Ben bu çocuğun sakalından ve konuşmasından hoşlanmıyorum. Uyar, ben bu cins davranışları sevmiyorum. Keşke çoban alsaydı kızımı da bu almasaydı” diyor.

– Son vakit içinderda da daima “Seni de öldürürüm o çocuğu da öldürürüm” diye kızının telefonuna iletiler atıyormuş. “Ben raporluyum, sizi öldürürsem ben ceza falan almıyorum. 5-6 ay yatarım, 7’nci ayı yatmam bile” diye bir gün evvelce söylemiş oldu. (DHA)