Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer’in oğulları Kurt Efe doğdu

mudhaber

Aktif Üye
Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer, 6 yıl evvel Fransa’nın başşehri Paris’te nikah masasına oturmuştu.

Uzun vakittir çocuk sahibi olmak isteyen ünlü çiftin hayalleri gerçek oldu. Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çiftinin oğulları Kurt Efe bu sabah Maslak’taki özel birdünyaya geldi.

Birebir babası

Altın saçlı Kurt Efe’nin babasının kopyası olduğu öğrenildi. Bebeğin ve annenin sıhhat durumunun âlâ olduğu bildirildi.

Kıvanç Tatlıtuğ geçtiğimiz günlerde oğullarının ismini niye Kurt Efe koyduklarını açıklamıştı:

“Evet, çocuğumuzun ismini Kurt koyacağız. Biroldukça Türk destanında ismi geçiyor. Hayvanların arketiplerini de araştırdım. Kurt, öğretici, yol gösterici, tek eşli, aile kuran kuvvetli bir karakter olduğu için oğlumuza Kurt ismini koymaya karar verdik.”

“Adını Kurt yazmıştım”

Başak Dizer de evvelki gün çocuklarına vereceği ismin kıssasını anlatmıştı:

Kurt isminin kendileri için değerli olduğunu söyleyen Dizer, “Biz ‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisi sırasında bağa başladık Kıvanç’la. Dizideki karakter ismi de hoşuma gidiyordu. Telefonumda Kıvanç, ‘Kurt’ diye kayıtlıydı. Dizideki lakabını biz de oğlumuza lakap olarak koymak istedik, bizim için anısı var. Yanına da Efe’yi koyduk.” dedi.

“Maskülen bir isim”

Dizer, kelamlarına şu biçimde devam etti: “Kurt bana maskülen ve kuvvetli bir isim geliyor. Kurt tarihimiz açısından da bir sembol. Biroldukca Türk destanında da kurt ismi kavimlerin yol göstericisi olarak geçiyor. Hayvanların arketiplerini de araştırdım. Kurt; öğretici, yol gösterici, kadroyla hareket eden, tek eşli, aile kuran ve onu koruyan kuvvetli karakteri temsil ediyor.”