Mahalleli kendi yolunu kendi yaptı, belediye ise AKP meclis üyesinin yolunu

mudhaber

Aktif Üye
Giresun’un Bulancak ilçesinin Kızılot mahallesinde bozuk olan yolun onarılmasında kullanılacak olan beton asfaltın, ilçe belediyesinin AKP’li meclis üyesinin bahçe içerisindeki meskenine giden yola döküldüğü tez edildi. Mahalle Muhtarı Şevki Başdemir, AKP’li meclis üyesinin usulsüzlük yaptığını ileri sürerek, “Belediye meclis üyesi yetkisini kullanarak sokağa dökülmesi gereken betonu kendi konutunun yoluna döktürdü” dedi.

AKP’li Bulancak Belediyesi yaklaşık 15 ay evvel Kızılot mahallesinde bir konuta su vermek için çalışma yaparken anayolun bir kısmını kazımak zorunda kaldı. Asfaltın ortasında meydana gelen çukuru ise toprakla kapatarak gitti.

zaman içinde toprak çökünce çukur daha da derinleşti ve vatandaşlar ile araç sahipleri zorluk yaşamaya başladı. Mahalle muhtarı Şevki Başdemir’de belediyeye başvurarak yolun bozulan yerlerinin yapmasını ve bir sokağın asfaltlanmasını istedi.

Uzun bir süre daha sonra belediye, mahallede Mantarlık sokağının beton asfalt yapılmasına karar verirken anayoldaki çukurlar için bir çalışma yapmadı. Mahalle muhtarı Başdemir ise, beton asfaltın sokak için değil AKP’li Meclis Üyesi Mustafa Yeriş’in bahçe içerisindeki konutuna giden yola döküldüğü argüman ederek reaksiyon gösterdi.

Mahalleli bozuk olan yolu kendi imkanlarıyla tamir etti

“MECLİS ÜYESİ YETKİSİNİ KULLANDI”

Mahalle sakinlerinin hakkını kimseye yedirtmeyeceğini lisana getiren Muhtar Başdemir, AKP’li Meclis Üyesi Yeriş’i adapsız iş yapmakla suçladı.

Yapılan usulsüzlüğe reaksiyon gösteren Şevki Başdemir, “Mayıs ayında Mantarlık sokakta beton asfalt yapılması belediye tarafınca programa alındı. Fakat, Mustafa Yeriş, belediye meclisi üyesi yetkisini kullanarak, Belediye Lideri Recep Yakar’ın talimatıyla beton çalışmamızı kendi yerine, bahçe içerisindeki yollara çekti. Özel mülküne giden yolu beton döktürdü. Ben buna reaksiyonumu koydum. Yansımı koyunca Bulancak belediye lideri bana kin besledi. Hatta lider benim kalemimi kırdığını, mahallemize çivi çakılmayacağını söylemeye başlamış. Ana yol üzerinde açılan çukuru da kapatmadılar. Biz de kendi imkanlarımızla kapattık” dedi.

Muhtar Başdemir, Belediye Lideri Recep Yakar ile meclis üyesi Mustafa Yeriş’in akrabaları ve kendilerine yakın olan bireylerin meskenlerinin önlerinin dahi belediye imkanlarıyla beton döküldüğünü ileri sürdü.

AKP’li meclis üyesinin meskenine giden yolu belediye asfaltladı

“BAŞKANDAN RİCA ETTİM”

Muhtar Başdemir’in argümanlarına toplumsal medyadan yanıt veren Meclis Üyesi Mustafa Yeriş, meskenine giden yolu 2018 yılında kendi imkanlarıyla açtırdığını söyleyerek, “Mantarlık yolunda Recep Yakar liderimizin talimatıyla betonlama çalışması yapıldı. Liderime rica ettim 350 metre yol betonlandı. Belediye bağış yaptım 1.000 torba çimento. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Sen kendi işine bak, benim hesabımı yapma. Vatandaş kimin ne olduğunu yeterli biliyor” sözlerini kullandı.

ÇUKURU CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ KAPATTIRDI

1.5 yıl evvel mahallede bulunan meskene su vermek için Bulancak Belediyesi tarafınca yapılan çalışma sırasında açılan ve bir türlü kapatılmayan çukur ise ilçe belediyesinin CHP’li Meclis üyesi Ertan Zere ile bir vatandaş tarafınca kapatıldı. Kendi imkanlarıyla beton asfalt aldıklarını söyleyen Zere, “Mahalle Muhtarı Şevki Başdemir Bulancak Belediye Lideri Recep Yakar’a durumu tekraren bildirmesine karşın Belediye rastgele bir çalışma yapmamış ve çukurları kapatmamıştır. Vatandaşları ve şoförleri mağdur etmiştir. Halkımızın mağduriyetinin devam etmemesi ismine ben ve Mesut Aydın kendi imkanlarımızla özel bir firmadan beton aldık. Kızılot Mahalle muhtarı Şevki Başdemir ve bir kaç arkadaşımız çukuru çakıl ve kum ile doldurduktan daha sonra aldığımız beton dökülerek yol elverişli hale gelmiş oldu” diye konuştu.