Meral Akşener’den Erdoğan’a: Masal anlatmayı bırak!

mudhaber

Aktif Üye
DÜZGÜN Parti önderi Meral Akşener, haftalık küme toplantısında hükümete yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Bay Kriz’ diye hitap eden Akşener,” Bugünün problemlerini çöz. Biz o sıkıntıları bundan 11 yıl evvel de dinledik. Maksat 2023’tü değil mi? Neler vadediyordun neler. Sonunda ne oldu? 2023 gayeleri palavra oldu. Tutturamadı ancak Saray yapacağım dememişti, onu gerçekleştirdi. Milletimiz artık bu masalları yemiyor” tabirlerini kullandı.

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

*Orhangazi’de infaz muhafaza memurlarını taşıyan otobüste uzaktan kumandayla, el üretimi bomba olduğunu öğrendik. Patlama kararı bir şehidimiz, dört yaralımız var.

*Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine ve Türk Milleti’ne başsağlığı diliyorum.

*Balıkesir’imiz için büyük değeri olan bir bahse değinmek istiyorum. Türk Ocaklarımız Balıkesir için istiklal madalyası başvurusu yapmıştı.

*Ben de Kurtuluş Çabası zaferimizin 100. yılında istiklal madalyasının Balıkesir’e epey yakışacağını düşünüyorum. UYGUN Parti olarak takviyemizi iletiyorum. Bay Kriz’in konuşmaya doyamadığı bir mevzuyu daha geride bıraktık.

*Kendisi beceriksizliklerinin üstünü örtmek için daima olarak mevzuyu geçmişe getirip, dikkat dağıtıp gündem saptırırdı.

*Enflasyon son 20 yılın tepesini gördü. ‘Faiz sebep enflasyon sonuç’ teorisi ellerinde patladı.

* Türkiye İktisat Modeli dedikleri kelamım ona model de tüm bunlara tüy dikti. Bay Kriz’in Paylı Mükemmeller Kumpanyası’na inanan kalmadı.

“YAKINDA KAHVE FALI DA BAKMAYA BAŞLARSA HİÇ ŞAŞIRMAYIN”

*2023’e 8 ay kalmış fakat bu arkadaş 20 yılda yapamadıklarını 8 ayda yapacaklarını tez etmeye başladı.

*Yetmedi 2053, 2071’den bahsetti. Yakında kahve falı da bakmaya başlarsa hiç şaşırmayın. Şayet Türkiye’ye dair bir vizyon ortaya koymak istiyorsan en evvel bugünün meseleleri çöz.

*Biz o kelamları bundan 11 yıl evvel de dinledik. ‘Büyük Türkiye, Büyük Güç, Amaç 2023’dü değil mi? Hey gidi hey. 2023 için neler vaat ediyordun neler.

*Danışmanlarının elinde oyuncak olanlara artık kimse inanmıyor.

*2023’e 8 ay kala bugünün Türkiye’sinde milletimiz ekmek ve yağ kuyruğunda bekliyor, domatesi, biberi taneyle alıyor. Meskeninde battaniyeye sarılıp oturuyor.

*Buğday ithal ettiği için belediyeler vatandaşa ekmek karnesi dağıtıyor. İktidarın küçük ortağı askıda ekmek projesi başlatıyor.