Millet İttifakı’nın teklifine evet diyen AKP’li lider disipline sevk edildi

mudhaber

Aktif Üye
Hatay’da Hassa ilçesine yapılacak içme suyu ile kanalizasyon şebekesi hizmetleri için Japon kredisi kullanması konusunda CHP’li büyükşehir belediyesinin meclis toplantısındaki oylamaya evet oyu veren AKP’li Hassa Belediye Lideri Mehmet Karataş, 3 meclis üyesi ile birlikte ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Nisan’da gerçekleştirdiği Meclis toplantısında, Defne ilçesi Akdeniz Mahallesi’nde bulunan arıtma tesisinin yenilenmesi ve Hassa ilçesine yapılacak içme suyu ile kanalizasyon şebekesi hizmetleri için Japon kredisi kullanması konusunda oylama yapıldı.

Oylamada Millet İttifakı üyeleriyle bir arada dayanak veren Hassa Belediye Lideri AKP’li Mehmet Karataş ve Meclis üyeleri Mehmet Torun, Mehmet Işık, Harun Demirci, “grup sonucuna uymadıkları” sebebi öne sürülerek AKP’den ihraç istemiyle vilayet disiplin şurasına sevk edildi.

Dün akşam verdiği iftar yemeğinde disipline sevkini kıymetlendiren Lider Karataş, “Söz konusu Hassa ise ben Hassa’nın yanındayım. Bir diğer arkadaşımız da olsa birebir sonucu alır. Arkadaşlarımdan özür dileyebilirim. Konseyin sonucuna uymak zorundayım” dedi.

“BUNA niye KARŞI ÇIKTIĞIMI ANLATAMAZDIM”

Karataş açıklamalarında şunları söylemiş oldu;

“Partinin bir tüzüğü vardır. Beni o gün kümeye uymadığım için, ilçemin yanında olduğum için disiplin heyetine vermek zorundalar. Açık açık söyleyebilirim; ben kümedeki arkadaşlarıma uymadığım için onlardan özür dileyebilirim. Onları üzdüğüm için özür dileyebilirim. Buna niye karşı çıktığımı anlatamazdım. Onun için o an almış olduğumuz bir karar… Artık olsun, bir öbür arkadaşımız da olsa tıpkı sonucu alır. Yani bugün Aktepe’ye Küreci’ye, Gülkent’e, Ardıçlı’ya alt yapı yapılacak, buna da Cumhur İttifakı karşı çıkacak. bu biçimde bir şey var mı, bu biçimde bir mantık var mı? Cumhur İttifakı bugüne kadar Hatay için alınmış rastgele bir gerçek karara muhakkak karşı çıkmadı. kimi vakit kendi ortalarında tartışılır, kurula gönderilir lakin inanın ki 3 yıl oldu biz 3 yıldır uyumlu bir biçimde çalışıyoruz. Ne vakit birileri fitnelik çıkarmaya başladı, her taraf curcuna oldu.

“SÖZ KONUSU HASSA İSE BEN HASSA’NIN YANINDAYIM”

Ben o gün ilçemin yanında olmasaydım, ben orada evet demeseydim, çıkıp ilçemi savunmasaydım benim torunlarım bile tahminen vatan haini olacaktı. Ben buna müsaade edemem. Kelam konusu Hassa ise ben Hassa’nın yanındayım. Buna itirazı olan her vakit itiraz etsin fakat Hassa’nın karşısında olan birileri yok. Yalnızca resmiyeti olmayan şeylerin karşısında olan bir Cumhur İttifakı var.”

Karataş açıklamasının devamında disiplin şurasından çıkacak karara uyacağını söylemiş oldu.