Muhtar, halkın yoksulluğunu bu biçimde anlattı: Evvelden erzak dağıtanlar, bugün yardım almaya başladı

mudhaber

Aktif Üye
Seçim bölgesi Bursa’da esnaf ve vatandaşların meselelerini yerinde dinleyen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’a Osmangazi Kırcaali Mahallesi Muhtarı Şerif Akgün, “Bugüne kadar bize erzak getiren, yardım dağıtan beşerler bugün bizden erzak almaya geliyorlar. Vatandaşın durumu fazlaca kötü” diye keder yandı.

Seçim bölgesi Bursa’da çarşı-pazar gezerek esnaf ve vatandaşların problemlerini dinleyen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın ziyaret ettiği Osmangazi’ye bağlı Kırcaali Mahallesi Muhtar Şerif Akgün’ün alım gücü düşen vatandaşlar hakkındaki çarpıcı kelamları dikkat çekti.

“ESKİDEN ERZAK DAĞITAN BEŞERLER ARTIK YARDIM ALMAYA BAŞLADI”

Muhtar Akgün, iktisattaki makûs gidişata işaret ederek, “Bugüne kadar bize erzak getiren, yardım dağıtan beşerler bugün bizden erzak almaya geliyorlar. Vatandaşın durumu hayli makus. Bu sene talepler çoğaldı. Vatandaş geçinemiyor” diye konuştu.

Muhtarın söylemiş oldukleri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Aydın, “Muhtarın söylemiş oldukleri iktisattaki makûs gidişatı bir sefer daha gözler önüne serdi” tabirlerini kullandı.