Reha Özcan: Dünya hayli hoş bir yere gidiyor

mudhaber

Aktif Üye
Şu sıralar ekranların en sevilen dizilerinden ‘Üç Kız Kardeş’in Sadık’ı Reha Özcan, TRT 2’de Hülya Koçyiğit’in sunduğu ‘Film Üzere Hayatlar’ programına konuk oldu. Rüya isminde bir kızı ve Rüzgar isminde bir oğlu olan 57 yaşındaki oyuncu, “yaşamım çocuklarımdan daha sonra başladı” dedi.

Son dizisi hakkında konuşan, Reha Özcan fazlaca severek çalıştığı bir sette olduğunu söylemiş oldu:

“Doğurganlık işe yarıyor”

“Ben bayan gücüne epey inanıyorum. Büsbütün bayan yüklü bir setteyiz. Bayan müellif, bayan üretimci, bayan direktör ve başarıda o doğurganlık fazlaca düzgün işe yarıyor. Zira hem fazlaca bağışlayıcı tıpkı vakitte yaşama dönük ve sevgiyle yaklaşıyor herkes birbirine. O da izleyiciye sirayet ediyor.”

Baba olmakla ilgili samimi açıklamalarda da bulunan ünlü oyuncu, çocuklarından daha sonraki hayatını da şu sözlerle anlattı:

“Çok mutluyum”

“Galiba ‘yaşamım çocuğumdan daha sonra başladı’ diyebilirim. Daha fazla sorumluluk var hayatımda. Şükretme hissini epey geç, askerde keşfettim maalesef. Ve çocuklarım olduktan daha sonra o his üç katına çıktı. Yapmak istediğim şeyleri daha fazlaca yapmaya başladım. Babam daima ‘Doğru işinizi ve fazlaca sevdiğiniz eşinizi bulun. İkisini de fazlaca sevin ve bu biçimde, vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız. Buna da memnunluk diyorlar’ sıkıntısı. Sağ olsun eşim beni bu hayale inandırmıştı ve o hayalle bir arada de çocuklarımız olduktan daha sonra yepisyeni bir hayat oldu. Aslında ikimiz için de bir daha başladı her şey. Hayatta yapabildiğimiz tek bir üretim galiba o. daha sonrasındası, onlar için onlara adanan bir yol. O yüzden epeyce mutluyum”

Dünya epey hoş bir yere gidiyor

Biz torunlarımızın dünyasını yaşıyoruz ve onlar bu dünyada daha hoş şeyler yapacak. Dünyanın fazlaca süratli koştuğunu düşünüyorum ve onların dünyayı daha hoş bir yere evireceklerini düşünüyorum. Zira onlar hayli süratli öğreniyorlar, fazlaca süratliler ve fazlaca süratli tüketiyorlar ve inanmıyorlar. Bizim barınak olarak gördüğümüz kendi içimizde barındığımız ya da kendi konfor alanımızda özgür hissettiğimiz şeyleri özgürlük olarak görmüyorlar. Dünyanın toptan bir özgürlüğe gereksinimi olduğunu biliyorlar ve sanatsal manada da bir sürü şey yapıyorlar. Bu dizi yardımıyla hayli fazla ülkeye gidebiliyorum. Gittiğim bütün şenliklerde o genç enerjiyi görür görmez, ‘Bu dünya epey hoş bir yere gidiyor’ diyorum”