Sevgili ve Eşlerinden Artık Ayrılmaları Gerektiğini Olabilecek En Makûs Halde Fark Eden 21 Kişi

amerikali

Yeni Üye
Sevgilileri ve eşleriyle olan ilgilerinin artık kaçınılmaz sona yaklaştığını olabilecek en makûs biçimde fark eden, başlarına gelen olayları anlatırken hepimize bağları sorgulatan 21 kişi… ????

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/pernellquilo…

1. “Romantik bir akşam yemeği için kendisine masa hazırlamıştım. Yemek yerken bana annemle ilgili saçma sapan latifeler yaptı, ben yapmamasını rica ettiğimde ise sinirlendi!”

‘Neymiş efendim yalnızca latife yapıyormuş… Üstüne üstlük hazırladığım masayı dağıtıp dışarıda yemekle tehdit etmişti beni.’

2. “Üç aylık sevgilim bana ‘Ben haksız olsam bile haklıyım’ demişti. Onun ne kadar önemli olduğunu anladığım an tehlikenin farkına varıp ayrıldım…”

3. “En sevdiğim sinemalardan birini eski eşimle izlediğimi öğrenince trip atan ve tekrar izlemeyi reddeden bir sevgilim vardı.”

4. “Çocuklarımın annesiyle hiç düzgün bir münasebetimiz yoktu, artık birbirimizi bile görmeye katlanamıyorduk hatta. Ben konuta gelince o dışarı çıkardı, ben çocuklara bakarken o, esasen çok olmayan paramızı harcardı.”

‘En son telefonunda diğer erkeklerle mesajlaşmalarını gördüm ve her şey o saniye bitti.’

5. “Kaç yıllık yakın arkadaşım benimle birlikte olmak istediğini söylemiş oldu, ben de kabul ettim. Evvelce gözüme batmayan en ufak hareketler bile artık rahatsız ediyor beni.”

‘Sürekli her şeyi yanlış anlıyor, yanlış bildiğini de asla kabul etmiyor. Sonlanınca ya bağırıyor ya da ben ne kadar sakin olmaya çalışırsam çalışayım pasif agresif bir tavır sergiliyor. Kulağa tahminen saçma geliyordur lakin tek çocuk olduğu için bu biçimde olduğunu düşünüyorum…’

6. “Altı yıl boyunca birlikte inşa ettiğimiz ömrümüzü, birlikte ağlayıp güldüğümüz tüm saatlerimizi, yediğimiz yemekleri, fotoğraflarımızı ve anılarımızı silip beni aldattı.”

‘Özür dileyip yemin ettiğinde affettim, tekrar palavra söylemiş oldu ve aldattı. O konuşmayı kesti, ben dinlemeyi…’

7. “Ayrılığımızın bir sürü niçini vardı lakin meskende her şeyi kendisinin yaptığını söyleyince bitti bağlantımız.”

‘Arada sırada köpeğin tuvaletini temizleyip 40 yılda bir yatağın üstündeki eşyaları toplamasını ‘her şeyi yapıyormuş’ üzere görüyordu kendisi. olaydan bir süre evvel de sıhhat meseleleri niçiniyle işten müsaade almıştım ve güzelleşirken gerilim altında kalmamam gerektiğini söylemiştim kendisine. Sağolsun hayatta yaşatmadık gerilim bırakmadı…’

8. “En yakın arkadaşım üç, dört sene evvel bir bayanla görüşmeye başladı. Birinci vakit içinder hepimiz memnun olmuştuk onun için.”

‘Kadın hem hoştu birebir vakitte uygun anlaşıyorlardı. Bizim aramız biraz açılmaya başladı ancak sorun etmiyordum. daha sonra bir gün apansız sevgilisi, beni tüm toplumsal medya hesaplarından engelledi. Halbuki aylardır daima beni kıskanıyormuş ve en son ‘O mu, ben mi?’ diye sorunca arkadaşım beni seçmiş…’

9. “Erkek arkadaşımla ayrıldıktan daha sonra yalnızca yaptığı yemekleri özlediğimi fark ettiğim an benim için gerçek kişi olmadığını anladım.”

10. “Gemiyle yola çıkacağım gün bana gelip gebe olduğunu söylemişti. Tüm varını ağırı satıp yanıma gelmiş, benim de kabul edeceğimi sanıyordu.”

11. “Kız arkadaşımın kendi meskeni bulunmasına ve benden 5 kat daha fazla maaş almasına karşın benden faturaları ödememi istemesi son nokta oldu.”

‘Alışveriş merkezinde kendisine kıymetli kıyafetler alır, ben konutunda biraz fazla yemek yersem ‘para biriktirmeyi öğrenmemiz lazım’ diye bağırırdı…’

12. “Eski erkek arkadaşım alkollü araç kullandığı için ehliyetini kaptırmıştı ve sabah akşam kendisini işe bırakıp geri almaktan sıkılmıştım…”

13. “O bunu asla bilmeyecek lakin beni aylarca aldatmasına şahit oldum. Münasebetimizin son aylarında bilhassa agresif haller sergilemeye başladığını fark edince şüphelenmiştim.”

‘Buluşma planı yaptığımız bir Cuma akşamı arayıp arkadaşının işten kovulduğunu söylemiş oldu ve buluşmayı ertelemek istedi. Ben de tamam diyerek kendi işime döndüm. Onun meskeninde unuttuğum evraklarını almaya gittiğimde odasından bir bayan sesi geldiğini duydum. Kendi kendime olaya bir kılıf uydurmaya çalışsam da vakit içinde kabullendim…’

14. “Yurt dışına staj için çıktığım periyot bana yalnızca iki kere ileti attı. Ben de onu hiç özlemediğimi fark ettim…”

15. “Eski sevgilimin senelerca eşinden ayrılmasını bekledim. 5 yıldır hiç görüşmemişlerdi lakin kağıt üzerinde hala evli durumdalardı.”

‘Boşanma davası için evrakları hazırlamasını istediğimde daima erteleyip duruyordu, hatta sonlanınca ‘hiç boşanmam görürüsün’ üzere tehditler savurdu. Başka yandan daima benimle evlenmek istediğini söylüyordu. Ailemle tanışmış ve hatta onlara da önemli olduğunu söylemişti. O tehditlerin akabinde iki hafta daha sonra kendisiyle ayrıldım.’

16. “Sadece bir tane erkek arkadaşım oldu hayatta. En sıkıntı periyotlarında onu destekliyordum, depresyona girdiğinde alakamız karmakarışık bir hale büründü.”

‘Cinsellik konusunu rahatça konuşabiliyordu ancak ikimizin münasebetine gelince benim anlayışlı olmadığımı, müthiş bir insan olduğumu söylemiş oldu. Kendisinden ayrılırsam canına kıyacağını bile söylemiş oldu bana. İki yıllık bu travmanın izlerini hala atlatmaya çalışıyorum.’

17. “Eski sevgilim yalnızca kıskançlığı yüzünden en yakın arkadaşım eşine gidip, eşinin kendisini aldattığını söyleyerek evliliğini mahvetti.”

18. “Üç yıldır beraberydik, birdenbire karşı cinsle arkadaş olduğum için hengame çıkarmaya başladı…”

‘Bir gece ben yatarken telefonumu karıştırmış. Birden beni uyandırdı ve arkadaşıma Netflix dizisi hakkında yazdığım iletileri gösterip kendisini aldattığım söylemiş oldu.’

19. “Sevgilimin ailesiyle tanışınca kendisinden ayrıldım. Daha doğrusu onda fark ettiğim ufak tefek garipliklerin tüm ailesinde olduğunu ve beni ne kadar rahatsız ettiğini anladım.”

20. “Eski sevgilim bir gün otomobilde yanımda oturuyor ve daima konuşuyordu. Beni ne kadar gıcık ettiğini fark edince ayrılmamız gerektiğini anladım.”

21. “Erkek arkadaşımın bir iş fırsatı için yurt dışına taşınması gerekti. Onun mesleği ötürüsıyla ömrünü yollarda gezerek sürdürmesi gerekiyordu, benim de olduğum yerde kalmam.”

‘İkimiz de birbirimizin hayallerini bozmak istemedik, aylarca süren acılı konuşmaların akabinde ayrılmaya karar verdik. Keşke birisi aldatmış yahut palavra söylemiş olsaydı, birbirimizi meczup üzere severek ayrıldık…’