Soruşturma müsaadesi verilen AKP’li liderle ilgili bir argüman daha

mudhaber

Aktif Üye
Daha evvel hakkında soruşturma müsaadesi verilen Sındırgı Belediye Lideri AKP’li Ekrem Yavaş’ın bu sigortasız emekçi çalıştırdığı sav edildi. CHP ilçe Lideri Serkan Sak, “Sigortasız emekçi çalıştırıp, ceza yememek için çalışanlarını işten çıkartan Sındırgı Belediye Lideri Sayın Ekrem Yavaş’ın bu yanlışından bir an evvel dönmesini tavsiye ediyorum” ihtarında bulundu.

Balıkesir Sındırgı Belediye Lideri AKP’li Ekrem Yavaş’ın bu sefer de sigortasız emekçi çalıştırdığı, ceza yememek için de yaklaşık 20-25 kişiyi işten çıkardığı sav edildi.

Yaşananlara reaksiyon gösteren CHP Sındırgı ilçe Lideri Serkan Sak, “Sigortasız personel çalıştırıp, ceza yememek için çalışanlarını işten çıkartan Sındırgı Belediye Lideri Sayın Ekrem Yavaş’ın bu yanlışından bir an evvel dönmesini tavsiye ediyorum. Emek ve alın teri en aziz değerdir” ihtarında bulundu.

YAVAŞ: BİZİM İMKÂNIMIZ MI VAR

SÖZCÜ muhabirine konuşan Sak, “Belediye Lideri Ekrem Yavaş’ın yaklaşık 20-25 kişinin işine son verdiğini öğrendik. Toplumsal medyadan bu yapılanın yanlışsız olmadığını paylaştım. ondan sonrasında sayın Yavaş, beni arayarak, ‘Biz bunları 1-2 aylık mühlet ile çalıştırıyoruz’ dedi. Bu mühlet ortasında sigortalarını yatırdınız mı diye sorduğumda ise, ‘Bizim imkânımız mı var’ diye karşılık verdi. Mevzuyu CHP Küme Başkanvekilimiz de belediye meclis toplantısında gündeme getirecek” sözlerini kullandı.

ŞİKÂYET ETTİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri AKP’li Yüzel Yılmaz ve Sındırgı Belediye Lideri AKP’li Ekrem Yavaş’ın katıldığı ‘Doğal Kent Sındırgı Tarihe Hürmet Projesi’ imza merasiminde, bir vatandaş dedesinden miras yerini Yavaş’ın yasal olmayan bir yolla yıktığını söyleyerek, Yımaz’a şikayet etmiş, ondan sonrasında da zabıta bakılırsavlilerince alandan uzaklaştırılmıştı.

Sındırgı Belediye Lideri AKP’li Ekrem Yavaş

“MAZOT İSTERSE 1 MİLYON LİRA OLSUN”

Geçtiğimiz yıl, AKP’nin geçmiş ve yeni periyot idare heyeti ve meclis üyeleriyle beraber Sındırgı’daki vefa gecesinde konuşma yapan Yavaş, “Bugün YETERLİ Parti, HDP ile hareket ediyorsa CHP, PKK ile hareket ediyorsa hiç tutulacak âlâ bir yanı yok. Yani gübre ister 500 lira olsun, mazot isterse 1 milyon lira olsun. Benim AK Parti’ye olan imtikadını bitiremez” tabirlerini kullanmıştı.

SÜLEYMAN SOYLU, SORUŞTURMA MÜSAADESİ VERDİ

Son olarak, Kocahan Cumhuriyet Çarşısı Projesi işi için tahliye davasının kararı beklemeden iş yerlerinin çatılarının sökümü talimatını veren AKP’li Sındırgı Belediye Lideri Ekrem Yavaş hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu soruşturma müsaadesi vermişti.