Ünye’de liman üretim ihalesi düzenleniyor

mudhaber

Aktif Üye
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’de ek liman üretimi için ihaleye çıktı.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana bakılırsa; İhale kapsamında, Cevizdere Mahallesi hudutları içerisinde bulunan limanda, imar planlarına göre hazırlanmış uygulama projeleri kapsamında ek liman yapılması, yapılacak ek limanın ihale dokümanında belirtilen kararlar doğrultusunda yüklenici firmanın gerek görmesi ve uygulama projelerinde değişiklik yapmak istemesi halinde bir daha yüklenici firma tarafınca hazırlanacak ve İdarece denetim edilerek kabul edilebilecek olan uygulama projelerine uygun olarak kontrat tarihinden itibaren en geç 3 yıl içerisinde tamamlanması, Yönetimin denetim ve kontrolünde mukavele yapılmasına müteakip yüklenici tarafınca Taşınmazların Kullanım Maksadı tarifi kapsamında işletmesi mukavelede belirtilen oranlardan az olmamak kaydıyla toplam cirodan yönetime hisse verme karşılığında ek limanın Belediye Meclisinin 25.11.2021 Tarih ve 221/357 sayılı ve bir daha Belediye Meclisinin 11.02.2022 tarih ve 2022/34 sayılı kararları doğrultusunda 30 yıl müddetli “Sınırlı Tıpkı Hak” tesis edilerek, Ünye Kaymakamlığı Ulusal Emlak Şefliği ile yapılan Kullanma Müsaade Mukavelelerindeki süreyi geçmemek kaydıyla imal müddeti dahil 30 yıl sonunda çalışır ve işletilebilir vaziyette Yönetime teslim edilmesi işi, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a hususu uyarınca kapalı teklif yolu ile ihale edilecek.

İhale 25 Mayıs 2022 tarihinde saat 14.00’te Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda yapılacak.