Vilayet liderine “Yerli ve Ulusal Escobar” gözaltısı

mudhaber

Aktif Üye
Zafer Partisi Malatya vilayet binasına asılan “Yerli ve Ulusal Escobar” yazılı pankart polis tarafınca indirilirken, Vilayet Lideri Turgut Şahin, gözaltına alındı. Şahin, savcılıktaki sözünün akabinde gönderildiği mahkemece isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

Zafer Partisi Malatya vilayet binasına asılan “Yerli ve Ulusal Escobar” yazılı pankart polis tarafınca indirilirken, Vilayet Lideri Turgut Şahin polis tarafınca gözaltına alındı.

SUÇ ÖGESİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Genel başkanlığını Ümit Özdağ’ın yaptığı Zafer Partisi’nin, İnönü Caddesi’nde bulunan Malatya vilayet binasının balkonuna da, genel merkezin talimatıyla asılan “Yerli ve Ulusal Escobar” yazılı pankartı sebebi öne sürülerek Turgut Şahin polisler tarafınca gözaltına alındı.

hemen sonrasında savcılıkta, avukatı eşliğinde tabiri alınan Şahin’in, “Genel merkezimizin başlatmış olduğu uyuşturucuyla çaba kampanyası üzerinde ‘Yerli ve Ulusal Escobar’ yazısı bulunan pankartı ben yaptırdım, Zafer Partisi Malatya Vilayet Başkanlığı hizmet binası demirlerine bu pankartı Vilayet Lider Yardımcısı Baki Üstün ve Yeşilyurt İlçe Liderimiz Musa Osmanoğlu ile birlikte astık, pankartta kabahat ögesi olduğunu düşünmüyorum, bilerek yahut bilmeyerek kimseye hakaret etmedim” dediği ve suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDI

Avukatı Muhammed Afşin Arıkan’ın da hazır bulunduğu sözünün akabinde 2. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Şahin isimli denetim kaidesiyle hür bırakılırken en yakın karakola tertipli olarak imza vermesi kararlaştırıldı.