Zekeriya Beyaz son seyahatine uğurlandı

mudhaber

Aktif Üye
Dün 84 yaşında ömrünü kaybeden din sosyolojisi profesörü Zekeriya Beyaz, son seyahatine uğurlandı.

18 Mart’tan beri bir hastanede aspirasyon pnömonisi (akciğer yangısı) niçiniyle tedavi goren Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, dün hayatını yitirdi.

84 yaşındaki din sosyolojisi profesörü, bugün İstanbul Esenler Merkez Mescidi’nde kılınan cenaze namazının akabinde Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze merasimine çocukları kızları Mihriban, Aysen, Gökçen, Edibe ve Oğuzhan Beyaz, torunları ve sevenleri katıldı. GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu da çelenk gönderdi.

“HAYATINI VATANINA, MİLLETİNE ADADI”

SÖZCÜ’ye konuşan gazeteci Oğuzhan Beyaz, hislerini şu sözlerle lisana getirdi: ömrünü gayrete adamış, yardıma, güzelliğe, hoşluğa adamış, vatanına milletine adamış; kendini bir kenara bırakıp gayret etmiş, hayli haksızlığa uğramış bir insan… Allah rahmet eylesin. Söyleyecek fazla bir şey yok.

Oğuzhan Beyaz

“ÇAĞDAŞ DİN ANLAYIŞIYLA TÜRKİYE İÇİN BİR IŞIK OLDU”

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı Genel Lideri Gül Karyaldız ise şunları söylemiş oldu:

– Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı olarak naaşı önünde minnetlerimi bildirmek istiyorum. En kuvvetli günlerde bizim yanımızda duran hocamız, çağdaş çizgisiyle, yaptığımız her tertipte gerimizde durdu.

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı Genel Lideri Gül Karyaldız

– Eşine olan düşkünlüğünden gelen bir hissiyatla da bayanlarla ilgili de fazlaca hoş konuşmalar yaptı. Toplumun bence en muhtaçlığı olduğu nokta; bu biçimde çağdaş hocaların, bayanlara karşı merhametli ve gerçek manada aydınlatıcı fikirler vermesi. Bunlardan bir tanesiydi Zekeriya Beyaz. Gerçek manada çağdaş din anlayışıyla Türkiye için bir ışık oldu.